Як навчитися розуміти англійську мову?

Складність полягає в тому, що тут немає чітких правил, як, наприклад, у граматиці. Однією з найголовніших перешкод для тих, хто вивчає англійську мову, є "розумовий ступор". Під час прослуховування, людина раптово помічає, що не зрозуміла багато чого з того, що було сказано. Через це деякі переконують себе в тому, що вони не здатні сприймати на слух англійську мову в достатній мірі.

 Покращити здатність розуміти англійську мову допоможе усвідомлення того, що нерозуміння - це нормально. Все залежить від уміння слухати, яке розвинене у різних людей в різній мірі.

 Ще один важливий момент, який має безпосереднє відношення до розвитку здатності розуміти англійську мову - це те, що потрібно прослуховувати аудіозаписи якомога частіше, але короткими періодами.

Можна навести таку аналогію: уявіть, що Ви хочете скинути вагу і вирішуєте зайнятися бігом. У перший день Ви ставите за мету пробігти 6 кілометрів. Якщо до цього Ви вже давно не займалися спортом - Ви навряд чи пробіжите цю відстань. Якщо Ви все-таки примусите себе пробігти цю дистанцію, не звертаючи уваги на самопочуття - досить висока ймовірність того, що наступного дня Ви не вийдете на пробіжку взагалі.

Для того, щоб розвинути витривалість, необхідно починати бігати на невеликі дистанції. Поступово збільшуючи відстань, Ви досягнете того, що зможете не тільки пробігти дистанцію в 6 км, а й марафон.

Те ж саме стосується розвитку здатності розуміти англійську мову. Застосовуйте такий же поступовий підхід до прослуховування радіостанцій, аудіокниг, аудіолекцій і т.д. Слухайте не протягом 2-х годин, а короткими періодами - від 5 до 10 хвилин. Виконуйте такі короткі прослуховування 4-5 разів на тиждень, - навіть якщо Ви поки що нічого не розумієте - 5-10 хвилин - мінімально необхідний час.

Для того, щоб такий підхід спрацював, Вам не потрібно чекати покращення здатності розуміти англійську мову в дуже короткі терміни. Мозок здатний робити вражаючі речі, якщо йому дати на цей час. Ви повинні мати терпіння для того, щоб побачити результат.

Якщо Ви будете продовжувати робити такі короткі прослуховування протягом двох-трьох місяців, Ваше вміння розуміти англійську мову помітно покращиться. Якщо Ви вже почали регулярно прослуховувати англійську мову і у Вас викликає незадоволення те, що Ви багато чого не розумієте - ось кілька порад, які будуть Вам корисні:

змиріться з тим фактом, що Вам не потрібно розуміти всього;
не робіть перекладу того, що чуєте на рідну мову;
прагніть зрозуміти основну думку того, що слухаєте, не концентруйтеся на окремих деталях.
Тут необхідно сказати кілька слів про те, чому саме важливо не перекладати те, що Ви чуєте.

Якщо Ви перекладаєте в голові те, що почули від співрозмовника (якщо Ви спілкуєтеся зі співрозмовником, а не прослуховуєте запис), - це призводить до виникнення бар'єру між Вами і співрозмовником, оскільки Ви витрачаєте час на те, щоб перекласти слова, які Вам незрозумілі, і в цей час ви не слухаєте того, що Вам говорять (Ви ж не можете сказати співрозмовникові: "Почекай, не кажи, поки я перекладу те, що ти сказав").

Саме тому, щоб уявний переклад не ввійшов у звичку, необхідно намагатися розуміти прослухане не перекладаючи, навіть коли Ви прослуховуєте аудіозапис.

Ще один важливий момент - більшість людей повторюють те, що вони сказали - не тими ж словами, а переформулював ту ж саму думку іншими словами, тому, якщо Ви навіть щось пропустили (при спілкуванні з людиною), - дуже часто з подальшого монологу людини можна зрозуміти, про що йшла мова раніше.

Наостанок - ще кілька корисних порад, пов'язаних з розвитком здатності розуміти англійську мову:

Необхідно прослуховувати ті аудіозаписи, які вас цікавлять. Напевно, найбільшою перевагою у використанні мережі Інтернет для розвитку здатності розуміти мову, є те, що Ви можете обирати, що Ви хотіли б прослухати і скільки разів Ви хотіли б це зробити. Крім цього, - якщо Ви будете слухати те, що Вам цікаво, - висока ймовірність того, що Ви, прослуховуючи запис, поповните свій словниковий запас набагато більшою кількістю слів, ніж якщо б Ви прослуховували аудіозаписи, які Вам не дуже цікаві.
Під час прослуховування запису або під час спілкування англійською мовою, звертайте увагу на ключові слова. Наприклад - якщо Ви в українській мові почуєте слова: "запізнився", "робота", "догана", то неважко здогадатися, що розповідається про те, що хтось запізнився на роботу і отримав за це догану. Точно так само і в англійській мові - по набору певних ключових слів можна дізнатися, про що йде мова, навіть якщо Ви не зрозуміли інших слів.
Звертайте увагу на контекст. Якщо Ви почули незнайоме слово, то з контексту дуже часто можна зрозуміти, що воно означає. 

/Освіта.ua/





Немає коментарів:

Дописати коментар